Pořizujte pro děti pískoviště s krytem


Také považujete dětská pískoviště za ideální prostředí pro tvořivou hru v exteriéru? Nejste sami, mnozí z vás se na tomto popisu shodují, a to i z toho důvodu, že jde o místo bezpečné a pozitivně laděné. Nehrozí vám tu únik z reality a napadení nebezpečnými lidmi na sociálních sítích a obecně na Internetu, kde si mohou děti svým lehkovážným přístupem k sobě přitáhnout problematickou osobu. Na dětském hřišti vás nikdo ohrožovat nebude a navíc máte své ratolesti na dohled. Můžete si vzít svou oblíbenou knihu a číst si opodál na lavičce, anebo si zahrát na písku s dětmi. Můžete je i inspirovat některými svými tvůrčími nápady, jak zatopit písečný bazének nebo postavit pevnou hradní zeď.

děti na pískovišti

Pískoviště lze instalovat na zahradu jako dřevěnou ohrádku vysypanou křemičitým pískem, a s tímto řešením se také můžete setkat velice často na dětských hřištích v obcích a městech, která jsou přístupná veřejnosti zdarma nebo za poplatek, ovšem my bychom vám spíše doporučili vsadit na pískoviště pro děti s krytem.

Kryt je na pískovišti více než důležitý. Tato zdánlivá drobnost má zásadní význam z několika důvodů. Především se vlivem prudkého deště písek nedostává ven z ohrádky, není odtud vyplavován a není pak nutné neustále písek dosypávat. Kryt také brání zvýšené prašnosti, což je prospěšné zejména ve městech, kde spolu s prachem usedá na zem i mnoho těžkých kovů a jiných toxických látek, rozptýlených v ovzduší.

hra na písku

A konečně v exteriéru prakticky nelze zabránit výskytu volně pobíhajících a poskakujících koček, kun, veverek či ptáků, kteří si písek mohou snadno vyložit jako ideální prostředí pro vykonání potřeby. A hrát si na písku, kdy tu a tam naberete do rukou ptačí či zvířecí výkaly, rozhodně není nic příjemného. Kryt pískoviště se bezpečně postará o to, aby k takovým situacím vůbec nedocházelo.