Má půjčovna dodávek skutečně dostatek zákazníků?


Zdaleka ne všichni, kteří mají řidičský průkaz, vlastní také příslušný automobil. To platí zvláště pro ty, kteří mají řidičák například na náklaďák. Pravděpodobně jej využijí prakticky jen v zaměstnání, v osobním životě jej v podstatě nepotřebují.

Je totiž pravdou, že nákladní automobil či dodávku obvykle nepotřebujeme. Většinou totiž auto používáme prakticky jen k jízdám do zaměstnání, na nákup a podobně. Dodávka je pro nás zbytečná. Avšak mohou nastat situace, kdy je větší vozidlo potřeba. Asi nejtypičtějším příkladem je zde stěhování, avšak to není ani zdaleka jediné. Co tedy v takovém případě dělat?

menší typ dodávky

Pomoci nám může půjčovna dodávek. Jedná se v podstatě o klasickou autopůjčovnu, kde namísto osobních aut půjčují ta nákladní. To může být poměrně výhodné, avšak zde je potřeba se zamyslet – mohou se tyto půjčovny ještě v dnešní době uživit?

Jak již bylo řečeno, příležitostí, kdy potřebujeme náklaďák, není až tak mnoho. To znamená, že o ně také nebude velký zájem v půjčovně. Přitom je však jejich koupě i údržba nákladnější, než u těch osobních. Zdálo by se tedy, že je jejich půjčování nevýhodné. Přesto je mnohdy v nabídce najdeme. Z jakého důvodu?

klasický nákladní vůz

Jejich hlavní klientela se totiž nerekrutuje z fyzických osob, nýbrž těch právnických, hlavně pak malých podnikatelů. Právě ti totiž potřebují dovézt suroviny pro svou výrobu, případně své zboží rozvézt do obchodů. A často ze začátku nemají na to, aby si mohli dovolit pořídit jeden či více nákladních vozidel, které k tomuto účelu potřebují. Nezbývá jim tedy, než se spolehnout právě na půjčovny.

Ty to samozřejmě moc dobře vědí, a také toho patřičně využívají. Díky tomu jim z toho plyne celkem slušný profit, což znamená, že se jim toto půjčování vyplatí. A vzhledem k současné ekonomické situaci je poměrně nepravděpodobné, že by se na tom v nejbližší době mělo cokoliv změnit.