Instalatéra z Prahy můžete požádat i o rekonstrukci koupelny


Instalatérské práce obnáší činnost, která se zabývá rozvody vody a odpadu, plynovými spotřebiči a topením. Jestliže máte byt v původním stavu, který jste například zdědili po rodičích, a je nutné jej rekonstruovat z technických i estetických důvodů, pak se můžete na instalatéry z Prahy kanalizace-instalateri.cz s důvěrou obrátit o pomoc v těchto oblastech:

vodovodní kohoutek

Voda v plastu – velmi často se jako argument při prodeji nemovitostí uvádí, že je v místě voda v plastu. Jde o polypropylenové trubky, které nahrazují stávající potrubí ocelové, s pozinkovaným povrchem. Polypropylen je zdravotně nezávadný plast a osvědčil se v těchto situacích již před několika desítkami let. Vodu si nechte v případě rekonstrukce bytu raději vyměnit v každém případě, protože staré trubky mohou být pokryté vrstvou vápenitých usazenin, a potrubí by se vám již po pár letech mohlo téměř zcela zanést, a zbytečně byste zas bourali zdivo v rekonstruovaných prostorách.

instalatérské práce

Topení v mědi – zvažte, zda je vhodné vyměnit i topení. Některá topná tělesa z litiny mohou být stále ještě dobře funkční, litina navíc dlouho drží teplo. Ovšem, pokud usoudíte, že je třeba topení vyměnit, například kvůli silné vrstvě koroze a hrozícímu rozpadu materiálu, pak se s instalatéry dohodněte na dalším společném postupu.

Odpady – odpadové potrubí vám doporučujeme vyměnit za nové, pokud je jeho stáří značné, a jsou zde použity materiály, co se již téměř rozpadají, což může být případ plastových (novodurových) trubek na toaletách, v koupelnách a v kuchyních. Některé instalatérské firmy se mohou postarat o komplexní rekonstrukci koupelny, zajistí elektrikáře, zedníky, obkladače, sádrokartonáře, a sami se postarají o instalatérský segment odborných prací.

Rekonstrukce bytových jader se samozřejmě mohou týkat nejen bytů v bytových domech, ale i v rodinných domech nebo rekreačních objektech.