Černý čaj s mlékem – kombinace, která vás překvapí


Černý čaj je jedním z nejoblíbenějších nápojů po celém světě. Společně se zeleným čajem si drží přední příčky při oblíbenosti různých čajů. Lidé ho pijí pro jeho chuť, vysoký obsah kofeinu i další zdravotní benefity, které má na naše tělo. Černý čaj má velmi specifickou chuť. Záleží samozřejmě na tom, jako odrůdu černého čaje pijete, v jaké kvalitě a jak si ho připravujete. Ovšem platí to, je pro některé může být chuť černého čaje příliš surová, tvrdá a chtějí si ho něčím zjemnit. Někdo přidá pár kapek citrónu, někdo cukr, někdo med, ale víte, jak nejlépe zjemníte černý čaj? Mlékem. Zatímco u nás není pití čaje s mlékem obvyklé, v jiných zemích je to naprosto běžné a existuje spousta receptů z mléčného čaje, které jsou po celém světě velmi oblíbené.

Velká Británie

Příkladem je třeba Velká Británie, kde je tradičním čajem černý čaj s mlékem. Ten se pije k snídani, ale i klidně i k odpolednímu čaji. Černý čaj, zjemněný chutí mléka nebo trochou smetany, s pár kapkami citrónu a cukrem, to je skvělá kombinace, která polahodí vašim chuťovým buňkám a zaručeně vás probere. Čaj, který pochází z Indie, ale s oblibou se podává i ve zdejších kavárnách, je chia latte.

chai latte

I když vám možná název evokuje kávu, jedná se o nápoj z černého čaje, který je smíchaný s mlékem a cukrem, a různými druhy koření. S oblibou se přidává například kardamom, skořice či hřebíček. Tento nápoj je výrazné chuti, hřejivý a pro milovníky černého čaje a výrazných chutí je ideální. A co takové bubble tea? Bubble tea je fenoménem poledních let, kdy se stalo velmi oblíbeným nápojem, hlavně mezi mládeží. Čajový základ je obvykle doplněn o sirupy různých příchutí a v případě mléčného bubble tea se přidává i mléko. Na spodku kelímku s čajem pak najdete tapioku či různě ochucené kousky želé a barevné sladké kuličky. Tento nápoj pochází z Asie.