Čekáte první miminko?


Hlavně maminky neustále přemýšlí, co by do výbavičky pro miminko měly koupit. Výrobci dětského zboží se snaží prodat toho co nejvíc, a tak na maminky, se kterými cloumají hormony, chrlí spoustu krásných výrobků, které samozřejmě potřebuje každé miminko. Jenže to není tak úplně pravda. Je jasné že všichni rodiče chtějí dopřát svému dítěti co možná nejhezčí a nejkvalitnější oblečení, pokojíček i jídlo, ale v prvních měsících života miminko potřebuje hlavně kvalitní oblečení, ve kterém se nebude příliš potit – takže vybírejte mušelín, bambus a bavlnu, a také potřebuje být v suchu. A k tomu mu pomůžou kvalitní plenky.

rodina dítě

Přebalovat, ale do čeho?
Ve všech kamenných obchodech člověk vidí jednorázové plenky, které používají skoro všichni. Je pak logické že bez přemýšlení po nich sáhne naprostá většina nastávajících rodičů. Je to ale to pravé pro vaše miminko? Jednorázové plenky jsou sice velice pohodlné na používání, ale jsou obrovskou zátěží pro životní prostředí. Naprostá většina lidí kupuje co nejlevnější plenky, které jsou sice levné, ale obsahují spoustu chemikálií a plastů. Nejsou tedy vhodné k jemné dětské pokožce. Nejsou prodyšné a mohou tak způsobovat opruzeniny.

svrchní kalhotky

Mnohem lepší jsou látkové pleny
I když drtivá většina rodičů dává přednost jednorázovým plenám, naštěstí roste počet rodičů, kteří jsou ochotní používat látkové pleny alespoň doma. Látkové pleny – sada se dá koupit nejen nová, ale i z druhé ruky. Díky tomu že se pleny vyrábí z bavlny, jsou prodyšné a měkké. Navíc jde o vysokoprocentní gramáž, takže se látka hned tak neprotrhne.
Pro používání látkových plen je dobré mít i svrchní kalhotky, do kterých se klasický čtverec vloží a kalhotky jej udrží na místě. Svrchní kalhotky zajistí, že se plenka nepohne, a že neproteče. Zkuste látkové plenky, které sníží objem jednorázového odpadu a potěší pokožku vašeho miminka.