Plstění pro děti


Dopřejte vašim ratolestem více tvořivé zábavy tak, jak to prováděly pionýrské oddíly za socialismu v různých kroužcích. Nemáme tím v úmyslu agitovat pro nějaký politický záměr, ale jde nám o to, zamyslet se nad dobou, kdy neexistovaly ani mobilní telefony, ani výpočetní technika. Lidé měli více času na své koníčky a záliby zemitého charakteru, které je spojovaly víc, než SMS zprávy.

figurka z plstění

Plastelíny – za socialismu se poměrně často ocitala plastelína pod vánočním stromkem, aby zabavila děti v průběhu dlouhých zimních večerů. Tehdy nebyly k dispozici technické vymoženosti dnešní doby a sledování televize obnášelo pouze jeden nebo dva programy s omezeným výběrem pořadů, takže si lidé krátili čas mnohem kreativnějším způsobem. To rozvíjelo jejich fantazii a nebyli tak závislými konzumenty pořadů, jak je tomu dnes v některých rodinách. A neznali také závislost na mobilních telefonech, což je jeden z největších problémů, který trápí svět dětí i dospělých.

plstěný nápis - láska

Plstění – kdo si rád hraje a vytváří modely či hračky z textilu, mohl by využít vlastností plstění. Je to zpracovaný přírodní materiál do mnoha barevných variant a vystačíte s ním pro realizaci tolika tvořivých nápadů, že byste je ani nespočítali. Vyplatí se zabrousit na Internet pro inspiraci a vyhledávače vám doslova vychrlí stovky zhotovených projektů od dětí i dospělých nejrůznějšího věku.

Z plstění Prima obchod lze vyrábět bačkůrky a pantofle, figurky zvířátek, rostlin a květin, plodů ovoce a zeleniny, postaviček reálných i smyšlených, a to vše v tolika nádherných barvách, až přechází zrak. Tvorba z plstění nezná hranic a můžete si takto hrát donekonečna. Do zábavy s textilním materiálem zasvětíte kamarády a příbuzné a můžete ze svých výtvorů uspořádat výstavu. A nic vám nebrání v tom vytvořené figurky rozdávat jako dárky k narozeninám či na Vánoce, anebo je třeba i prodávat.