Na co by vás mohl upozornit interiérový designér

Zdědili jste nebo zakoupili rekreační objekt, který chcete podrobit rekonstrukci? Máte možnost ponechat pouze obvodové zdivo a změnit prostředí interiéru k nepoznání? Pak byste si mohli přizvat na pomoc interiérového designéra, abyste společně konzultovali možnost návrhů vnitřního uspořádání.

Schodiště – jednou z hlavních otázek řešení uspořádání interiéru je schodišťová sestava. Velmi záleží na tom, zda dáte přednost schodům spirálovým, samonosným nebo klasickým přímým či lomeným, a zda necháte zhotovit schodnice a zábradlí ze dřeva, betonu, kovu, kamene (mramoru, žuly, opuky atd.) nebo tvrzeného skla.

moderní kuchyně

Hala, kuchyň, obývák – největší obytné místnosti by měly být situovány tak, abyste se uvnitř cítili příjemně, a aby dobře plnily svou funkci. Někomu vyhovuje kuchyň uzavřená, jiní lidé preferují propojení kuchyně či kuchyňského koutu s obývákem. Bytový architekt z Prahy vám navrhne bytové doplňky, podlahové krytiny, vhodný nábytek, svítidla nebo malbu.

Koupelna s toaletou – nezapomínejte ani na svou hygienu a tísnit se v koupelně panelákového typu, pokud máte možnost jí zvětšit, nemá význam, protože koupelna má být sice útulná, ale i prostorná. Na co byste měli klást v koupelně i na toaletě důraz, jsou světlé odstíny pastelových barev. Jinak se tu budete cítit sevřeně a nepřinese to kýžený efekt. Nezapomínejte, že právě zde se organismus rychleji regeneruje, podobně jako v ložnici na lůžku v průběhu spánku.

bytový design

Ložnice – Feng Shui vám poradí, abyste ložnici neucpali nábytkem a ponechali jí pokud možno téměř prázdnou. Toto má význam zejména kvůli energii, která přímo ovlivňuje váš spánek, a jestliže se dobře nevyspíte, váš další den nebude stát za nic. Do ložnice patří jen postel, noční stolky a vhodná svítidla. Můžete ji vyzdobit i pokojovými rostlinami, ty jsou naopak vhodné, a může jich tu být i více. Doporučit tu můžeme i světlý koberec a topení v podlaze, které bude příjemně hřát po probuzení či před ulehnutím na lůžko na bosá chodidla.