Klidná menstruace

Snad neexistuje žena či dívka, která by neměla obavy z toho, že menstruační pomůcky které používá selžou. Každý výrobce udává jak dlouho by daný výrobek měl vydržet. Nejlepší je měnit pomůcky pocitově a ne déle jak za 6 hodin, což je v noci trochu problém. Ženy musí pomůcky měnit ve škole i v práci a samozřejmě i na cestách. Na výměně pomůcek mimo domov jim nepřijde nic zvláštního. Podobně fungují i ekologické pomůcky, které můžete vyzkoušet také. Nechávat vložku či tampon déle je nehygienické, protože se v takovém případě mnohé bakterie, a u tamponů dokonce hrozí syndrom toxického šoku, který je život nebezpečný.

bílé kalhotky

Existují náhražky
Jednorázové pomůcky nejsou ani ekologické a ani ekonomické. Oproti tomu kalíšek či menstruační kalhotky vydrží o mnoho déle a díky tomu jsou pak i levnější. U kalíšku i kalhotek je riziko protečení naprosto minimální, a i to je důvod proč je tolik žen začíná používat. Kalhotky jsou vyrobeny tak aby pojmuly opravdu velké množství tekutiny. Jejich střih je přizpůsobený ženským křivkám a tomu že i během menstruace se ženy musí hýbat, takže jsou elastické a nepropustné. Hodí se na denní nošení, na sport a také máme kalhotky které vydrží celou noc. Není třeba se jich bát. Jsou zcela zdravotně nezávadné, vypadají dobře a opravdu na první pohled není možné poznat o jaký typ prádla jde. Proto jsou vhodné i pro mladé slečny.

černé kalhotky

Jak se o ně starat?
Ohledně kalíšku a kalhotek má mnoho žen obavy z toho jak si je budou měnit mimo domov a jak je budou udržovat. Pokud si zvyknete na to že si musíte kalíšek vypláchnout před zavedením a kalhotky musíte zabalit do sáčku a vzít si čisté, nebudete s tím mít problém. Odměnou vám bude komfort a bezpečí, a navíc u vás mohou ustat bolesti břicha, které jsou často spojeny s používáním tamponů. Kalíšek bolesti nezpůsobuje, takže se nemusíte bát ani ho.