Když vám doma schází šňůrka na krk


Jistě si umíte představit, co se stane, když v domácnosti dojde toaletní papír. Je to docela průšvih, a chce-li se vám zrovna na velkou, musíte kvůli tomu obtěžovat sousedy nebo jiné vaše známé, a alespoň si prozatím vypůjčit jednu roli, než doběhnete do obchodu pro další. Bez některých věcí v domácnosti se zkrátka neobejdeme.

klíče z eloxovaného hliníku

Existují ale i předměty, které sice v domácnosti nutně být nemusí, přesto bez jejich existence je život obtížnější a komplikovanější. Jako jeden z příkladů bychom si tu mohli připomenout docela obyčejnou šňůrku na krk za pár korun. Představte si situaci, že jste doma, máte volný víkend, a pustili jste se do generálního úklidu některých místností v bytě. Třídíte věci, zbavujete se těch nepotřebných, a ty také budete odnášet do kontejnerů s tříděným odpadem.

klíče v ruce

Jakmile máte hotovo, obléknete se a jdete odpadky vynášet ven před dům. Vložíte do kapsy u tepláků klíče od bytu, vynesete na chodbu odpad a zabouchnete za sebou dveře. Jakmile uděláte pár kroků po schodech, začnou vás těžké klíče v kapse tlačit do stehna a zároveň svou vahou posouvají tepláky směrem ke kolenům. Jenže vy máte plné ruce a nemáte třetí ruku na to, neustále tepláky přidržovat a posouvat směrem nahoru. Nakonec vám tepláky sklouznou až ke kolenům, načež zrovna někdo vejde do domu a tuto komickou situaci uvidí.

Kdybyste měli šňůrku na krk a na ní zavěšené klíče, toto se vám nestane. Mít totiž těžké kovové klíče na krku je mnohem výhodnější, a to v celé řadě situací, v porovnání s klíči v kapse. Zavěšené na krku vám nepřekáží, máte volné obě ruce, nepadají vám kalhoty, nic vás netíží po kapsách a také si kapsy od ostrých zubů na klíčích nerozedřete.

Zdánlivá drobnost, ale velmi důležitá pro větší komfort při pohybu s klíči doma, ve škole, v zaměstnání či na cestách dopravními prostředky.