Demolice řízená.


Proč dochází k demolici domů, Je to naprosto jednoduchá otázka, která má i jednoduché řešení. Když se jedná o nový dům, který byl nedávno dostavený, rozhodně se u něj nebude plánovat demolice. Většinou musí být dům v takovém hrozném stavy, kdy už nosné zdi ani oprava není možná a v takových případech je demolice na místě. Většinou jsou to velmi staré domy, které se nevyplatí opravovat i kdyby to bylo možné. Některé totiž opravit jsou, ale majitelé by za ně dali daleko větší cenu, než, když se rozhodnou dům zbourat a místo něj si nechají postavit dům nový. Většina mladých lidí, kteří koupí starší dům to tak řeší. Nebo se trápí s přestavbou. To je většinou ten hlavní důvod. Chcete mít obyvatelné bydlení, ale starý dům už vám to nedovolí.

cena demolice domu

Další možností, kdy musí dům nebo nějaká nemovitost být zbourána, je, že se na místě plánuje nový projekt a dům v projektu zavazí. V takovém případě je dům odkoupen danou společností a následně po vyřízení veškerých papírů je dům zbourán, i když se jednalo o běžně funkční dům. Ovšem s takovou možností musí souhlasit majitelé nemovitosti, když k nabídce vykoupení nepřistoupí, stavět se nemůže. Například když se chce ve městě místo nepřehledné křižovatky vybudovat kruhový objezd, je to naprosto jasné a domy, které v návrhu zavazejí, musí být vykoupeny a zbourány. Tak to ve většině případů chodí.

cena demolice domu

V těchto dvou případech je demolice domu na místě. Mohou se strhnout domy funkční anebo domy, které už mají svou životnost dávno za sebou. Cena demolice domu se bude odvíjet o materiálu a odpadu domu a potřebných nákladů na samotné zbourání. Když se vezme demolice starého domu, který chátrá a je již na půl rozpadlý, asi se bude bourat podstatně jednodušeji než dům který má dobré a stabilní základy. Dále bude rozhodovat velikost a další kritéria. Vše potřebné je do ceny započítáno.