Kontakty

Woby s r.o.
Hoděšovice 111
534 01, Býšť
tel: +420 737 473 027
objednavky@woby.cz

Anketa


Příběh Westin,

první vláčecí nástraha Westin byla vyrobena Ingvarem Westinem, zkušeným kutilem, který chtěl vyrobit hračku pro své malé děti. Z kousku dřeva vyřezal rybku, která se ve vodě vrtěla a poskakovala jako skutečná. Protože vypadala jako přerostlá štičí návnada, nazval ji “Jätte” – švédsky “obří”. Psal se rok 1952, zrodil se Westin Jätte a tím i nový způsob rybářského hnutí.

I když se původně jednalo jen o hračku, Ingvar Westin byl poháněn vášní a dokonalostí a nástrahu neustále vylepšoval. Netrvalo dlouho a i ostatní rybáři si všimli charakteristického vzhledu a pohybu Jätte. Místní specialisté na lov štik porovnávali výbornou vyváženost a kolébavou akci nástrahy Jätte s nástrahami tehdejší doby a byly překvapeni, jak je mimořádně přitažlivá pro velké štiky. Dětská hračka tak našla své uplatnění mezi dospělými.

Netrvalo dlouho a rybáři v okolí Ingvarova domova v Skutskäru blízko Gävle požadavali, aby vyrobil více a více těchto úžasných nástrah v různých barevných provedeních. Chytali na ně v místních jezerech, řekách i brakických vodách v Baltském moři. Ve vodách s hojným výskytem velkých štik, ve kterých mohli zkoušet spousty vzorků nové nástrahy. Velmi brzy měl tak Ingvar naplněné kapacity výrobní linky.

V době kolem roku 1977, kdy byla v souostroví Norrtälje chycena štika přesahující 20kg, se stala nástraha Jätte široko daleko nejznámější nástrahou na velké dravce.

Od té doby Westin Jätte přelstil spoustu velkých rafinovaných starých štik ve Švédsku. Co započalo jako pouhá hračka pro děti v roce 1952, se později stalo známou renomovanou značkou pro vybavení v rybářském průmyslu.

Dnes nabízí firma Westin širokou škálu vláčecích nástrah, prutů a dalšího rybářského vybavení. Všeho samozřejmě navrženého a vyráběného se stejnou vášní, jako byl vyroben Ingvarův první wobler.