Kontakty

Woby s r.o.
Hoděšovice 111
534 01, Býšť
tel: +420 737 473 027
objednavky@woby.cz

Anketa


Úvod » 5 cm » potápivost 0 - 2,5 m » Haka Deep Diving

Haka Deep Diving

Wobler Nils Master Haka Deep Diving - balsový wobler, který díky lehkému tělu a velké lopatce plave rychle a hluboko, a umožňuje tak prozkoumávat dno sledovaného místa krok za krokem. Osvědčený na štiky, candáty a sumce.


Historie wobleru Nils Master Haka

Tvar tohoto balsového wobleru byl poprvé navržen počátkem šedesátých let minulého století. V té době bratři Kalevi Kangas & Hannu Kangas navrhli a vyvinuli řadu woblerů, která byla určena převážně pro Americký trh. Poprvé v té době byly woblery prodávány pod značkou Nils Master. V sortimentu nástrah se objevil i wobler, který byl nazýván ´Conqueror’, tedy ´dobyvatel´. Tělo wobleru bylo podobného tvaru, jako nynější Haka, mělo však velmi malou lopatku. Nástraha byla známa pro svůj skvělý chod, vysoký lesk a barevné kombinace.

Na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let byl z tvaru modelu ´Conqueror´ postupně transformován model ´Haka´. Hannu a Kalevi naslouchali požadavkům rybářů a upravili tvar těla tak, aby měl wobler výraznější chod a tím se ještě více přiblížil přirozenému pohybu drobných rybek. Zároveň rozšířili verzi modelu na mělce potápivou – shallow, potápivou – sinking, a hluboce potápivou – deep diving. Takto mohli rybáři prohledávat téměř všechny vrstvy vodního sloupce, od hladiny až po dno v pětimetrové hloubce.

Jméno Haka je dáno prvními iniciálami bratří Hannu & Kalevi, tedy H a K a.

Model Haka je vyráběn ručně ve dvou velikostech 5cm a 7cm, se třemi verzemi lopatky ( shallow, sinking a deep diving ) a ve 21 barevných kombinacích.

Wobler Nils Master Haka je vynikající nástraha na candáty, štiky, a sumce.